Chci začít hrát golf

Proč hrát golf

Golf je nejkrásnější a zároveň nejtěžší hra, kterou kdy člověk vymyslel. Golf je také poslední sport, který vyžaduje, dodržuje a uchovává tradiční hodnoty jako je slušnost, čest, přátelství, ústrojová kázeň a absolutní fair-play, v dnešní době tolik postrádané atributy společenského chování.

Je sportem pro celou rodinu, hrou co nikdy neomrzí, naopak je velmi návykový.

Golf je lidový sport – po fotbalu je druhým nejrozšířenějším sportem. Hraje ho na více než 40 tisícovkách golfových hřišť 60 milionů lidí na celém světě. Je také nejstarší hrou – počátky golfu jsou zdokumentovány z počátku 16. století ve Skotsku.

Za posledních 300 let je statisticky i vědecky dokázáno, že golf posiluje zdraví, prodlužuje věk a zlepšuje kvalitu života u 100% lidí, kteří se golfu věnují.

Proč začít v Janově

Dle vyjádření České golfové federace je janovské hřiště tím nejlepším místem v ČR, kde s golfem začít.

Velké a kvalitní cvičné plochy, hřiště bez velkých výškových rozdílů, pohodových 9 jamek, nižší fyzická náročnost hřiště, velice přátelský přístup k nováčkům a kamarádská klubová atmosféra – to vše umocněno dechberoucí krásou přírody Českého Švýcarska,  činí z Janova ideální místo pro Vaše golfové začátky.

Kdy začít a kdo

Golf můžete začít hrát jako dítě, dospívající, dospělý a nebo senior, takže rozmezí kdy začít je od 5 do cca 80 let. Velkou výhodou golfu je také skutečnost, že hrát ho mohou lidé všech tělesných parametrů a dispozicí.

Ochutnávky golfu

V období od května do konce září pořádáme v Janově každou středu od 17 hodin Ochutnávky golfu. Jde o dvouhodinovou akci, kde se dozvíte o historii i současnosti golfu, naučíte se základy golfových úderů a švihu, a ochutnáte i hru na hřišti.

Nepotřebujete nic než svůj zájem, vše potřebné Vám zapůjčíme.

Zájemci o ochutnávku se ale musí přihlásit a zarezervovat se nejméně den předem u manažera klubu Honzy Kršíka, tel.: +420 602 566 198, e-mail: honzakrsik@gmail.com

Trenéři

Golf se můžete naučit jako samouk, s pomocí přátel golfistů, můžete si nastudovat lekce z televize (Golfchannel), internetu a také z golfových časopisů a novin, které jsou většinou v recepcích klubů zdarma.

Kdo se ale chce golf naučit rychle, nebo dokonce velmi dobře, využívá ke svému zlepšení trenéry.

V našem klubu je trenérem Jiří Honsa, profesionální sportovní a golfový trenér III. třídy. Jirka je kamarádský a přátelský člověk, který učí golfu naše děti a mládež.

Pro Vaše zlepšení je vždy připraven k individuálnímu nebo skupinovému tréninku, stačí si lekci s ním domluvit.

Jiří Honsa, tel.: +420 704 707 770, e-mail: jirihonsa@gmail.com

Cena za hodinu je 300,-Kč.

Share on facebook
Share on twitter
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email